Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończy się podróż Nowej Piątki po Warmii i Mazurach

fot. Przemysław Getka

Urząd wojewódzki w Olsztynie zakończył akcję informacyjną na temat nowych rozwiązań. Od 18 marca pracownicy urzędu odwiedzali region, promując rozwiązania określane wspólnym mianem Nowej Piątki.

Byli we wszystkich gminach, spotykali się z samorządowcami i mieszkańcami.

Te programy będą miały bardzo pozytywny wpływ. Będą takim impulsem rozwojowym i dla polskiej gospodarki, i dla polskiego społeczeństwa

– przekonuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W tym samym czasie parlament pracował nad ustawami składającymi się na konkretne rozwiązania. Na razie zakończono prace legislacyjne dotyczące świadczeń dla emerytów, natomiast Sejm przyjął ustawę rozszerzającą program 500 plus.

Ja się bardzo cieszę, że za przyjęciem tych rozwiązań głosowali nawet posłowie opozycji

– podkreśla poseł PiS Jerzy Małecki.

Nowa Piątka za chwilę zacznie wchodzić w życie. W maju nastąpi wypłata tzw. 13 emerytury, czyli dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów w wysokości 1100 złotych brutto. Od lipca nastąpi rozszerzenie programu 500 Plus. To świadczenie otrzyma teraz każde dziecko, niezależnie od dochodu rodziców. Na październik zaplanowano zmiany podatkowe, czyli obniżenie podstawowej stawki PIT z 18 do 17 procent oraz zniesienie PIT dla osób do 26 roku życia. Również jesienią ma ruszyć program odtwarzania lokalnych połączeń autobusowych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Artur Chojecki, Jerzy Małecki
Europoseł Karol Karski spotkał się z mieszkańcami Elbląga. „Przekop przez Mierzeję Wiślaną powinien rozpocząć się w terminie”

Wybory do Europarlamentu już za miesiąc. W Elblągu z mieszkańcami miasta spotkał się poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji Karol Karski. Profesor Karski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV