Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konferencja PiS na dworcu

od lewej: poseł Jerzy Szmit, poseł Iwona Arent, mówi Jerzy Litwiński, fot. Agata Minkowska

Likwidacja kilku połączeń kolejowych w regionie pogłębi wykluczenie komunikacyjne województwa – alarmuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit. Posłowie PiS-u z Warmii i Mazur oraz kolejarscy związkowcy zwołali w tej sprawie konferencję na dworcu głównym w Olsztynie, bo właśnie przez ten budynek codziennie przewijają się tysiące podróżnych.

– Trzysta kilometrów dróg kolejowych zamkniętych, problemy z budową dróg – drogi nr 16, obwodnicy Olsztyna, połączenia Olsztyna z drogą nr 7, niemożność realizacji wydania 200 mln zł na modernizację dróg wojewódzkich, to jest codzienność wykluczenia komunikacyjnego Warmii i Mazurpowiedział poseł Jerzy Szmit:

00:00 / 00:00

W sprawie likwidacji połączeń kolejowych posłowie PiS-u napisali interpelację do premiera i parlamentarzystów z regionu. Do Donalda Tuska zwrócili się z prośbą, by namówił ministra transportu do udziału w posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury, które odbędzie się w kwietniu w Olsztynie.

Posłanka Iwona Arent i poseł Jerzy Szmit napisali też list do ministra Sławomira Nowaka. Zapytali go m.in. o to, co zrobi, by nie dopuścić do likwidacji połączeń, a co za tym idzie miejsc pracy.

Podczas spotkania posłanka Iwona Arent powiedziała, że rząd szuka oszczędności kosztem biedniejszych województw. Warmia i Mazury, jako najmniej zaludniony region, dostaje najmniej pieniędzy. Brak infrastruktury drogowej i kolejowej spowalnia rozwój przedsiębiorczości i miejsc pracy. –  A co za tym idzie nikt nie chce do regionu przyjeżdżać na stałedodała Iwona Arent:

00:00 / 00:00

– Likwidacji połączeń kolejowych obawiają się także pracownicy Przewozów Regionalnych w Olsztynie. Jeśli połączenia znikną, to będzie to oznaczało redukcję etatówmówi przewodniczący zakładowej solidarności Leszek Michalski:

00:00 / 00:00

– Pracę straci też co najmniej 40 pracowników olsztyńskich Linii Kolejowychmówi przewodniczący NSZZ Solidarność w olsztyńskim Zakładzie Linii Kolejowych Marek Litwiński:

00:00 / 00:00

Do 13 grudnia 2013r. z polskiej mapy kolejowej mają zniknąć dwa tysiące kilometrów połączeń kolejowych, w tym 300 kilometrów linii przebiegających przez Warmię i i Mazury. Znikną m.in. połączenie z Olsztyna do Ełku przez Szczytno i Pisz. (ami/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Arent, Slider, PiS, Szmit, Litwiński
Bajkowy kącik w szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie powstała nowoczesna świetlica dla dzieci - "Bajkowy Kącik". To miejsce szczególnie potrzebne dzieciom, które spędzają u nas nawet kilka tygodni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV