Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konflikt pomiędzy dyrektorką placówki kulturalnej a pracownikami. W Morągu rozpoczął się proces

Fot. fotolia.pl

Przed Wydziałem Zamiejscowym Sądu Rejonowego w Morągu rozpoczęła się dzisiaj sprawa dyrektor Miłakowskiego Domu Kultury Doroty K. Wniosek o ukaranie dyrektor złożyła Okręgowa Inspekcja Pracy w Olsztynie.

Inspekcja podczas kontroli przeprowadzonej w maju stwierdziła łącznie 7 wykroczeń. Dotyczą one niewypłacenia pracownikom całości  wynagrodzenia za nadgodziny i pracę nocną oraz przekraczanie dopuszczalnego czasu pracy.

Na dzisiejszej rozprawie Sąd odebrał wyjaśnienia od obwinionej. Na kolejnej rozprawie, wyznaczonej na 19 listopada planowane jest przesłuchanie świadków – trojga pokrzywdzonych.

– Rozprawa  jest częścią szerokiego konfliktu pomiędzy dyrektorką placówki a pracownikami – poinformował Radio Olsztyn burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski.

Pani dyrektor zwolniła praktycznie wszystkich pracowników. W związku z tym powstał konflikt między dyrekcją a personelem. (…) W prokuraturze jest też oświadczenie pracowników o przestępstwach dotyczących niegospodarności czy przywłaszczenia pieniędzy. Z tego co wiem, to biegły dopiero bada dokumenty. W przyszłym miesiącu będzie decyzja o tym, czy sprawa trafi na wokandę.

00:00 / 00:00

Sytuacja w Miłakowskim Domu Kultury zostanie poruszona w czwartek 24 października na sesji rady miasta i gminy.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, Dom Kultury, Miłakowo, oskrżenie
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces obywatela Indii oskarżonego o podwójne zabójstwo i usiłowanie zabójstwa

23 grudnia zeszłego roku w gospodarstwie agroturystycznym w gminie Olsztynek obywatel Indii Jacob K. zabił ciosami nożem swojego rodaka oraz obywatela Egiptu, a drugiego rodaka ranił....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV