Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec budowy południowej obwodnicy Olsztyna. Dziś otwarcie ostatniego odcinka

Południowa- Obwodnica Olsztyna. Fot. GDDKiA

Dziś zostanie otwarty dla ruchu odcinek obwodnicy, w ciągu drogi ekspresowej S51 między węzłami Olsztyn Południe i Olsztyn Jaroty.

5-kilometrowy fragment drogi został zakończony jako ostatni, ponieważ konieczne było dodatkowe wzmocnienie podłoża w okolicy Bartąga, gdzie były problemy z osiadaniem gruntu. Ten odcinek omija miasto od południowo-wschodniej strony, od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód.

Obwodnica przebiega przez Olsztyn oraz gminy: Stawiguda, Purda i Barczewo. Zaczyna się od drogi S51 w sąsiedztwie Tomaszkowa i wiedzie przez okolice Bartążka, Szczęsnego i Klebarka Małego do drogi krajowej numer 16 w pobliżu Wójtowa.

Olsztyn Południe łączy się z oddanym do ruchu w grudniu ubiegłego roku odcinkiem obwodnicy w ciągu DK16 Olsztyn Zachód. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewniają węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo.

Południowa- Obwodnica Olsztyna. Fot. GDDKiA

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, kierowcy, otwarcie, południowa obwodnica, Olsztyn-Jaroty
Mieszkańcy Ostródy doczekali się wiaduktu. Skończyło się stanie w korku na przejazdach kolejowych

Tłumy mieszkańców Ostródy zjawiły się na otwarciu wiaduktu. Wiadukt w Ostródzie powstał w ciągu ulicy Drwęckiej. Łączy miasto, które do tej pory było podzielone torami kolejowymi....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV