Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec głośnej sprawy włamań do bankomatów. Po trzech latach zapadł wyrok skazujący

Próbowali włamać się do bankomatów w Olsztynie – decyzją sądu rejonowego trafią do więzienia. Zakończyła się głośna sprawa z maja 2015 roku.

Przypomnijmy – mężczyźni w nocy podważyli panel bankomatu przy ulicy Płoskiego, potem przyczepili sejf do stalowej liny i próbowali wyrwać go przy pomocy samochodu terenowego. Było tam 175 tysięcy złotych. Nie udało im się jednak zniszczyć konstrukcji.

Kilka dni później w podobny sposób chcieli okraść bankomat przy ulicy Barcza. Tam z kolei było ponad 110 tysięcy złotych. Zauważyli ich okoliczni mieszkańcy, którzy powiadomili policję. Wtedy zaczął się pościg. Aby spowolnić pogoń, wyrzucili na drogę ostre przedmioty, które miały podziurawić opony radiowozów. Dwóch złodziei złapano kilkanaście kilometrów od Olsztyna, trzeci – uciekł.

Sąd udowodnił Mirosławowi C. i Andrzejowi S. jedynie drugą próbę kradzieży. Pierwszy z nich w więźniu ma spędzić trzy lata i dwa miesiące, a drugi – dwa lata i dwa miesiące.
Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, kradzież, wyrok
Rekordowe odszkodowanie za gospodarstwo zostawione na Warmii. Skarb Państwa musi zapłacić 1,3 mln złotych

Erika Tyzak, pod koniec lat 70. XX wieku wyjechała z Podlejek w gminie Gietrzwałd na stałe do Niemiec. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV