Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec procesu oskarżonych o udział w zamieszkach po zabójstwie przy barze z kebabami w Ełku. Wyrok 20 listopada

Fot. Jarosław Kubalski

Sąd Rejonowy w Ełku zakończył proces pięciu mężczyzn oskarżonych o udział w zamieszkach po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabem w Ełku w sylwestrową noc z 2016 na 2017 roku. Wyrok za 2 tygodnie.

1 stycznia po śmierci 21-latka, który zginął od ciosów nożem przed barem prowadzonym przez cudzoziemców, doszło w Ełku do burd ulicznych. W tłumie mieszkańców, który się tam zebrał, były m.in. osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad trzydzieści osób, z których zdecydowana większość została oskarżona o udział w zbiegowisku i na początku lipca dobrowolnie poddała się karze. Zapadły wobec nich wyroki ograniczenia wolności. Pięć osób, które przyznały się do atakowania policjantów, sąd skazał na kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata.

Jesienią 2017 roku rozpoczął się proce pozostałych kilkunastu osób. Większość z nich, także dobrowolnie, poddała się karze. Pięciu oskarżonych chciało przeprowadzenia procesu sądowego. Dziś odbyły się mowy końcowe stron. Prokurator dla jednego z oskarżonych żąda roku więzienia. Dla dwóch innych jednego roku więzienia w zawieszeniu na 2 i 3 lata. Kolejnemu oskarżonemu prokuratura chce wymierzenia kary ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych przez 8 miesięcy.

Wśród osób biorących wówczas udział w zamieszkach był radny powiatu ełckiego Tomasz B., dla którego prokuratura żąda 80 tysięcy złotych grzywny. Adwokat radnego chce jego uniewinnienia. Wyrok zostanie ogłoszony 20 listopada.

W sprawie zabójstwa przed barem z kebabami zapadł już jeden wyrok. Właściciel baru, Algierczyk, został w kwietniu tego roku skazany na rok więzienia w zawieszeniu i 6 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo musiał zapłacić rodzinie poszkodowanego 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Był oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy śmiertelnie pchniętemu nożem Danielowi R.

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach toczy się sprawa obywatela Tunezji, pracownika baru, oskarżonego o zabójstwo 21-latka.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Gajlewska/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, akta, Ełk, proces, burdy, zamieszki
Symboliczny grób w Ełku przypomina o przedwojennych mieszkańcach. „Żyli tutaj ludzie różnych narodowości, warto o nich pamiętać”

Ełczanie odwiedzając groby bliskich na cmentarzu komunalnym przy ulicy Cmentarnej, zapalają również świeczkę przy grobach żołnierzy z czasów I i II wojny  światowej, które znajdują się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV