Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec totalnej opozycji w parlamencie? „Czekamy na merytoryczną współpracę”

W tej kadencji Sejmu mam nadzieję na merytoryczną współpracę z opozycją – mówiła w Porannych pytaniach  Iwona Arent posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur.

Arent podkreśliła, że chciałaby, aby opozycja przestała być totalna:

Przedstawiciele opozycji powiedzieli, że będą pracować merytorycznie nad ustawami. W zeszłym tygodniu zaczęły się drobne awantury, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Czekamy na merytoryczną rozmowę, chodzi m.in. o poprawki do ustaw wnoszone przez opozycję, które czasami są dobre.

Poseł Iwona Arent w nowej kadencji Sejmu pokieruje ponownie pracami sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej. Jak dodała, w komisji będzie pracował także poseł Jarosław Kaczyński, prezes PiS:

Kilka spraw zakończyliśmy w poprzedniej kadencji. Dalej zajmujemy się sprawą pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. W poprzedniej kadencji pan prezes nie był w mojej komisji, teraz jest. Jarosław Kaczyński jest osobą merytoryczną i tak będziemy współpracować.

Iwona Arent stara się także o nominację na członka delegacji parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, Jarosław Kaczyński, video, totalna opozycja
Anna Wasilewska: Przez ostatnie lata męczył mnie brak kultury politycznej

Bardzo bym chciała i wierzę, że nasze rozmowy będą teraz merytoryczne - powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka PO Anna Wasilewska. Wasilewska stwierdziła, że koncepcja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV