Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec tramwajowej promocji w Olsztynie

Biletomat. Fot. Łukasz Węglewski

Koniec olsztyńskiej tramwajowej promocji. Od dziś (1 stycznia) w tramwajach jeżdżących w Olsztynie trzeba kasować bilety.

Tramwaje wyruszył y w trasy z pasaż erami 19 grudnia, do końca ubiegłego miesiąca można było jeździć za darmo. Teraz trzeba już płacić – bilety są dokładnie takie same, jak w olsztyńskich autobusach.

Paweł Pliszka z olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, przyznaje, że ten promocyjny okres miał nie tylko zachęcić do korzystania z tramwajów, ale też pozwolić na sprawdzenie, jak radzą sobie z przestrzeganiem rozkładu jazdy.

00:00 / 00:00

To dostosowywanie rozkładów jazdy przyniosło zaś wydłużenie czasu podróży tramwajem – początkowo planowano, że tramwajowe linie nr 1 i 2 będą pokonywały swoje trasy w czasie od 16 do 20 minut. Kilka dni temu Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zmodyfikował jednak rozkład. Według nowego liniom 1 i 2 pokonanie ich tras zajmie od 20 do 22 minut.

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, bilet
Nowy rok pechowy dla olsztyńskich tramwajów

Wczoraj uruchomiona została ostatnia z trzech linii tramwajowych w Olsztynie, a dziś po godz. 10 już pojawiły się problemy - i to niemałe. Na jednym z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV