Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec z hałdami śmieci. Schroniska w Olsztynie i Tomarynach podpisały umowę na wywóz odpadów

Fot. A. Skrago

Schroniska dla zwierząt w Olsztynie i Tomarynach koło Gietrzwałdu po tygodniach poszukiwań, wreszcie znalazły firmę, która zajmie się ich odpadami. Od początku roku rosły hałdy śmieci, posłań i odchodów zwierząt z boksów – bo Olsztyński Zakład Komunalny nie podpisał nowej umowy.

Odpady ze schronisk dla zwierząt nazywane są problematycznymi, bo nie są to zwykłe odpady komunalne, którymi zająć się zobowiązane jest miasto. Olsztyński Zakład Komunalny nie podpisał nowych umów ze schroniskiem, ponieważ uznał, że odbiór takich odpadów jest nieopłacalny i narażałby spółkę na straty.

W efekcie od początku roku śmieci ze sprzątania boksów dla zwierząt zalegały na terenie schronisk. Po nagłośnieniu sprawy, do Tomaryn zgłosiły się firmy, które chciały się zająć tymi odpadami. Także schronisko w Olsztynie podpisało umowę na wywóz śmieci – mówi pracownik schroniska Grzegorz Gromadzki.

00:00 / 00:00

Schroniska za odbiór odpadów zapłacą jednak więcej niż do tej pory. Większość śmieci z obu schronisk została usunięta w tym tygodniu.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyński Zakład Komunalny, schronisko dla zwierząt
Olsztyński Zakład Komunalny na sprzedaż. Miasto chce pozbyć się spółki, która przynosi straty

Olsztyński Zakład Komunalny przed laty odpowiadał za gospodarkę odpadami w stolicy Warmii i Mazur. Do 2015 roku zajmował się zagospodarowaniem wszystkich śmieci wyrzucanych przez mieszkańców Olsztyna....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV