Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec z paraliżem. Zarząd powiatu mrągowskiego może działać legalnie

Starostwo Powiatowe w Mrągowie. Fot. Mateusz Tyrała

Na ostatniej sesji rady powiatu mrągowskiego uzupełniono skład zarządu. Dzięki temu zakończył się kilkumiesięczny  bezwład  decyzyjny.

Obecnie zarząd stanowią: starosta Barbara Kuźmicka-Rogala z Komitetu Międzygminnego, wicestarosta Mirosław Prusaczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Został on wybrany na miejsce Pawła Długoborskiego. W skład zarządu powiatu wchodzą także: Beata Więcek z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Martyniuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

O tym, czym zarząd zajmie się w pierwszej kolejności mówi wicestarosta Mirosław Prusaczyk.

Musimy uruchomić odziały szpitalne, poprawić infrastrukturę techniczną, społeczną infrastrukturę. Jest dużo do zrobienia, bo przez 1,5 roku panowała zastój.

Przypomnijmy, od wielu miesięcy zarządu powiatu mrągowskiego nie mógł podejmować prawomocnych decyzji, gdyż działał w dwuosobowym składzie. Z tego powodu nadzór prawny wojewody warmińsko-mazurskiego uchylił część podjętych uchwał.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie musiała w tej sytuacji nadać powiatowi mrągowskiemu budżet zastępczy. Wcześniej radni o połowę obniżyli starościnie pensję z powodu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powiat, Mrągowo, zarząd
5 milionów do podziału dla przedsiębiorców. Z pomocy skorzystało już 105 firm z powiatu olsztyńskiego

W powiecie olsztyńskim od początku kwietnia udzielono już 105 pożyczek mikroprzedsiębiorcom. To jeden z instrumentów tzw. „Tarczy antykryzysowej”. Pożyczka do 5 tys. złotych może być udzielona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV