Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkurs na zagospodarowanie fosy

Sucha fosa wokół zamku biskupów warmińskich ma być miejscem wypoczynku mieszkańców i turystów

Samorządowcy Lidzbarka Warmińskiego szukają osób, które mają pomysły na zagospodarowanie „suchej fosy”, czyli terenu otaczającego zamek biskupów warmińskich.

Celem konkursu jest podjęcia dyskusji na temat kształtowania terenów publicznych, a także zachęcenie do twórczości i kreatywnych rozwiązań. Jak mówi burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, teren ma być zagospodarowany na potrzeby wypoczynku mieszkańców i turystów.

00:00 / 00:00

Praca konkursowa może zawierać także projekt małej sceny, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z wydarzeń artystycznych. Teren fosy jest pod ochroną konserwatora zabytków i trzeba się dostosować do jego wytycznych. Przepisy jednak nie są problemem podkreśla burmistrz Jacek Wiśniowski.

00:00 / 00:00

Urzędnikom zależy na tym, aby zachować naturalność tego miejsca, ale zadbać o to, by było jak najlepiej dostępne i funkcjonalne m.in. dla osób niepełnosprawnych. Zwycięzca konkursu otrzyma 2 tysiące złotych. Prace można przysyłać do 15 kwietnia.

Więcej informacji można znaleźć na portalu miejskim www.lidzbarkw.eu

 

(podb/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, fosa
Zmobilizował uczniów do pływania w Termach

Nie wszyscy uczniowie z Lidzbarka Warmińskiego docenili bezpłatne  zajęcia z pływania w Termach Warmińskich. Nauczyciel z Gimnazjum nr 1 Bogusław Karwowski zamieścił w tej sprawie apel...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV