DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Konkurs skoków w Oslo odwołany. Zawody przeniesiono na poniedziałek

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych jury definitywnie odwołało konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zawody zostały przeniesione na poniedziałek do Lillehammer.

Po raz pierwszy przed południem zdecydowano, że niedzielne zawody rozpoczną się z dwugodzinnym opóźnieniem i będą się składać tylko z jednej serii. Później ustalono nowy termin na 16.45 i na 17. Ostatecznie zawody zostały całkowicie odwołane z powodu zbyt silnego wiatru i wody zalegającej w dole zeskoku.

W konkursie, który jest zaliczany również do cyklu Raw Air, miało wystąpić pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w oslo, skoki narciarskie, Puchar Świata w skokach narciarskich
Polacy tuż za podium w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Oslo

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężyli z dużą przewagą punktową reprezentanci gospodarzy, wyprzedzając Niemców i Słoweńców. Polacy stoczyli...