Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkursy, zabawa, koncerty. Tłumy odwiedziły olsztyńskie Stare Miasto [ZDJĘCIA]


Konkursy, atrakcje i dużo dobrej zabawy czekały na wszystkich, którzy 15 sierpnia odwiedzili olsztyńskie Stare Miasto. Kulminacją był projekcja niezwykłego widowiska „Wolność we krwi” w amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Od godziny 18.00 na Starym Mieście w Olsztynie prezentowane były strefy edukacyjne instytucji zaproszonych przez NBP do współpracy przy projekcie. Podczas pikniku zaprezentowano sprzęt wojskowy oraz strażacki. Każdy mógł wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Zebranym czas umilił występ orkiestry dętej z repertuarem patriotycznym. Nie zabrakło tradycyjnej wojskowej grochówki.

O 21 w amfiteatrze im. Czesława Niemena odbyła się niezwykła projekcja. „Wolność we krwi 1918-2018  to widowisko muzyczne, podczas którego w scenach fabularyzowanych, w otoczeniu specjalnie stworzonej scenografii wystąpili m.in.: Radosław Pazura, Dominika Ostałowska, Kazimiera Utrata, Joanna Moro, Artur Chamski, Darek Kordek. Spektakl wzbogaciły efekty dźwiękowe, projekcje wizualne i znane utwory muzyczne.

Program pikniku:

Godz. 18.00

– konkursy, zabawy i animacje dla dzieci

– pokazy sprzętu wojskowego, straży pożarnej oraz walki rycerskich

– stoisko NBP (zmiana monet okolicznościowych, prezentacja materiałów edukacyjnych)

– występ orkiestry dętej z repertuarem pieśni patriotycznych

– kuchnia polowa (wojskowa grochówka)

Godz. 21.00

Transmisja widowiska „Wolność jest w nas” w amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie.

15 sierpnia od 10 do 18 na antenie Radia Olsztyn będzie można wygrać monety okolicznościowe Narodowego Banku Polskiego. Będzie można zdobyć m.in. okolicznościowe monety o wartości 5 złotych wydane z okazji 100-odzyskania niepodległości czy srebrne monety o wartości 10 zł z wizerunkiem m.in. żołnierzy wyklętych czy Mikołaja Kopernika.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Plakat „Wolność we krwi”

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Wolność we krwi
„Bitwa Warszawska powstrzymała nawałnicę bolszewicką”. W piątek rozpoczną się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia to dzień Wojska Polskiego. Świętowanie  w regionie rozpoczęło się już we wtorek.  Wczoraj w Elblągu - uroczysty apel i przemarsz wojsk Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV