DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Konrad Bukowiecki ósmy w finałowym konkursie pchnięcia kulą Mistrzostw Świata w Londynie

Miało być nieco lepiej – skończyło się niedosytem. Polacy konkurs pchnięcia kulą zakończyli bez medalu. Konrad Bukowiecki nie przekroczył nawet 21 metrów (20 m i 89 cm) i zajął 8 miejsce.

Zawodnik Gwardii Szczytno bardzo krytycznie ocenił swój występ:

Nie może tak być, że na każdej imprezie psuję pierwsze pchnięcie. Muszę coś z tym zrobić. Miałem tylko dwie zmierzone próby. Wiedziałem, że muszę od początku pchać daleko. Po rozgrzewce myślałem, że wejdę do koła, pchnę od razu 21,5 m., ale nie wyszło tak jak planowałem.

Michał Haratyk zajął 5 miejsce (21,41 m). Wygrał Nowozelandczyk Tomas Walsh – 22,03.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Mistrzostwa Świata, Konrad Bukowiecki
Maciej Sarnacki: Przeżywam teraz drugą młodość

Olsztyński judoka Maciej Sarnacki jest już na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata. Wielokrotny mistrz Polski rozpoczął w niedzielę bezpośrednie przygotowania startowe w Zakopanem. Jak mówi –...