Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konrad Bukowiecki z AZS UWM Olsztyn w składzie reprezentacji na mistrzostwa Europy

fot. Facebook/Konrad Bukowiecki


Kulomiot AZS UWM Olsztyn – Konrad Bukowiecki znalazł się w gronie 86. reprezentantów Polski na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które zaczną się w poniedziałek, 6 sierpnia w Berlinie.

W tej najliczniejszej w historii startów biało-czerwonych w ME ekipie zabrakło natomiast klubowego kolegi Bukowieckiego – Kacpra Kozłowskiego, który przez 10 lat był etatowym reprezentantem kraju w sztafecie 4×400 metrów. Jako  członek kadry narodowej dwa lata temu w Amsterdamie zdobył wicemistrzostwo Starego Kontynentu. W składzie znalazł się również reprezentujący już AZS AWF Katowice — 25-letni Karol Zalewski z Reszla.

W Berlinie wystartuje w komplecie szóstka polskich mistrzów Europy z 2016 roku: Adam Kszczot (800 m), Angelika Cichocka (1500 m), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem) oraz Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk (rzut młotem). W reprezentacji są też liderzy europejskich tabel: młociarz Wojciech Nowicki i kulomiot Michał Haratyk.

Dwa lata temu w Amsterdamie polska ekipa okazała się najlepsza w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy. Na szyjach naszych lekkoatletów zawisło 6 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy medal.

Redakcja: P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Mistrzostwa Europy, AZS UWM, Konrad Bukowiecki, kulomiot
Krzysztof Kacprzycki kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Olsztyna

Krzysztof Kacprzycki - obecnie radny olsztyńskiego ratusza - kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta stolicy Warmii i Mazur - poinformowała partia na swoim Facebookowym profilu. Z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV