Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konrad Nowak: olsztyński MPEC nie jest przestarzały

Konrad Nowak – prezes olsztyńskiego MPEC-u

Budowa nowej elektrociepłowni, to dla Olsztyna najlepsze rozwiązanie – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Konrad Nowak prezes MPEC-u.

Nowa elektrociepłownia w Olsztynie ma powstać do 2017 roku, bo wtedy koncern Michelin, chce zrezygnować z dostaw ciepła dla miasta. A dziś Michelin dostarcza energię do 40 procent odbiorców. W tej chwili prowadzone są rozmowy z pięcioma firmami, które chcą wybudować w Olsztynie elektrociepłownię. Koszt budowy nowej elektrociepłowni, MPEC ocenia na kwotę od 450 milionów do 600 milionów złotych.

Jak mówi prezes MPEC-u Konrad Nowak po wybudowaniu nowej elektrociepłowni, obecna miejska ciepłownia w Kortowie funkcjonowałaby jako źródło uzupełniające. W ciągu ostatnich kilku lat na modernizację olsztyńskiej ciepłowni wydano kilkadziesiąt milionów złotych. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Konradem Nowakiem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mpec, elektrociepłownia
Chcą referendum w sprawie Mpecu

Olsztyński klub radnych PiS chce referendum w sprawie przekazania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nieznanemu inwestorowi. Do 2017 roku w Olsztynie ma zostać wybudowana nowa elektrociepłownia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV