Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konstruktorzy Warmii i Mazur na Mistrzostwach Polski Mikromodeli Pływających

Mistrzostwa Polski Modeli Pływających. Fot. G. Szlęzak-Wójcik/ Radio Kielce

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbywają się Mistrzostwa Polski mikromodeli pływających. Są tam również miłośnicy modelarstwa z Warmii i Mazur.

Imprezie towarzyszy wystawa prezentująca ponad 300 obiektów z okresu I i II wojny światowej, a także transatlantyki w tym słynny Titanic. Oprócz tego są modele żaglowców. Mikromodele wykonane są z różnych materiałów np. kartonu czy plastiku. Do zrobienia niektórych z nich użyto półtora tysiąca elementów.

Sławomir Kopański z Iławy stwierdził, że modelarstwo to dla niego odskocznia od pracy, ponieważ na co dzień buduje linie kolejowe. Na mistrzostwa przywiózł wielofunkcyjny stawiacz boi Galatea. Dodał, że po 30 latach zajmowania się mikromodelami wypracował już swój sposób na nie, ale dla osób początkujących najtrudniejsze są pierwsze niepowodzenia, które nie powinny jednak zniechęcać.

Organizator Mistrzostw Tomasz Ciach ze Stowarzyszenia Modelarzy „Dragon” powiedział, że głównym celem wydarzenia jest propagowanie modelarstwa i zachęcanie zwłaszcza młodych ludzi do tego hobby, ponieważ jest to alternatywa dla komputerów i telewizorów.

Posłuchaj relacji Grażyny Szlęzak-Wójcik

Mistrzostwa Polski Modeli Pływających. Fot. G. Szlęzak-Wójcik/ Radio Kielce

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, statek, model, Mistrzostwa Polski Modeli Pływających
Trwa śledztwo w sprawie śmierci porażonego prądem 27-latka. Dziś przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia

Jak już informowaliśmy do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w Iławie. Mężczyzna wszedł na słup sieci trakcyjnej torów kolejowych przy ulicy Królowej Jadwigi....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV