Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontuzja przyjmującego Indykpolu Robberta Andringi

Robbert Andringa. Fot. www.indykpolazs.pl

Przyjmujący reprezentacji Holandii i Indykpolu AZS Olsztyn Robbert Andringa doznał kontuzji podczas zgrupowania kadry swojego kraju i nie wystąpi we wrześniowych mistrzostwach świata w siatkówce.

W komunikacie na oficjalnej stronie Indykpolu AZS czytamy:

Andringa niefortunnie upadł po ataku, podejrzewane jest złamanie kości śródstopia. Kontuzja uniemożliwia siatkarzowi wyjazd z reprezentacją Holandii na turniej do Włoch i Bułgarii. Robbert, jak i sztab szkoleniowy olsztyńskiego klubu, czekają na wyniki kolejnych, szczegółowych badań lekarskich

Sam Robbert Andringa powiedział:

Jestem smutny, że odniosłem kontuzje właśnie w takim momencie. Ale tak już jest i nie mogę już tego zmienić. Dlatego spoglądanie w przeszłość nie ma sensu. Myślę teraz tylko o tym, co będzie przede mną, kiedy odzyskam 100 procent sprawności i będę mógł wrócić do treningów.

Podczas wrześniowych mistrzostw świata reprezentacja Holandii zmierzy się w grupie B z Brazylią, Kanadą, Chinami, Egiptem i Francją. 28-letni Andringa występuje w barwach olsztyńskiego klubu od 2017 roku. Wcześniej był zawodnikiem holenderskiego Lycurgus Groningen Volleyball, belgijskiego Lindemans Aalst i francuskiego Stade Poitiers.

Indykpol AZS ma rozegrać swój pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej ekstraklasy w sobotę 13 października na wyjeździe z GKS Katowice. Cztery dni później u siebie olsztynianie zmierzą się z Cerradem Czarnymi Radom.
Autor: PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Robbert Andringa
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczynają przygotowania do sezonu

Prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn Tomasz Jankowski  przyznał, że skład zespołu jest już kompletny. Na początku sierpnia zaczynamy przygotowania do zbliżającego się sezonu - dodał Tomasz Jankowski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV