Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kopciuszek” otworzy drugi dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Elblągu

Fot. Fotolia.com

Spektakl „Kopciuszek” Teatralnego Studia Danko z Kaliningradu rozpocznie dzisiejsze Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, które organizują wspólnie elbląskie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”.

Twórcy przedstawienia  zostali nagrodzeni na tegorocznym XV Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie za niezwykłą żywiołowość i reżyserię. Grupa działa od 2006 roku przy organizacji  „Maria” w Kaliningradzie i wspiera osoby z niepełnosprawnościami z regionu.  Spektakle prezentuje nie tylko w Rosji, ale także zagranicą.

Po artystach z Rosji, sceną zawładnie dźwięk i ruch. Wystąpią grupy muzyczne i taneczne: „Klaipėdos lakštutė” z Litwy, grupa ZET z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu oraz elbląskie zespoły: „Szwagry” i Zespół „Sleep – Slap” z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Po południu będzie można zobaczyć  „Apokalipsę” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Stworzeni”. Spektakl powstał podczas 12. edycji Integracyjnych Warsztatów Teatralnych. Wszystkie prezentacje można oglądać  w dużej sali Kina Światowid.

Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid, teatr, Elbląg
Niepełnosprawni aktorzy w Elblągu – rozpoczęły się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Relacje na antenie Radia Olsztyn

Po raz jedenasty w Elblągu organizowane są  Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.  Trzydniowa impreza jest okazją do pokazania szerszej publiczności  nie tylko spektakli teatralnych przygotowanych  wspólnie z profesjonalnymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV