Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kopernik przyciąga tłumy na czwartkowe spotkania

Organizowane przez Muzeum Warmii i Mazur Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem doczekały się już kilku edycji oraz grona stałych bywalców. Nic dziwnego, skoro po zamku oprowadza sam Kopernik.

W każdy wakacyjny czwartek słynny uczony, który był również administratorem zamku i dóbr Kapituły Warmińskiej, wciela się w rolę przewodnika po zakamarkach budowli. W jego towarzystwie zamkowi goście mogą zwiedzić sale wystawowe muzeum, a także miejsca niedostępne na co dzień.

Podczas tegorocznych Wakacyjnych Czwartków muzealnicy przedstawiają działalność Mikołaja Kopernika nie tylko związaną z astronomią, ale także z obrzędami czy kulturą charakterystyczną dla epoki astronoma.

Dziś każdy, kto przekroczył bramę olsztyńskiego zamku mógł posmakować warmińskiego chleba, wziąć udział w zajęcia garncarskich, czy przedstawieniach teatralnych. Nie dziwiły nas zatem tłumy mieszkańców, które przybyły na to wydarzenie. Na wycieczkę po atrakcjach olsztyńskiego zamku wybraliśmy się z kamerą.

Redakcja: Ł.Sadlak
Film: P.Getka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mikołaj Kopernik, Zamek Kapituły Warmińskiej, video
Ponad 20 zamków z piasku zbudowano na plaży UKIEL. Zobacz najładniejsze konstrukcje

  Nasi słuchacze budowali dziś zamki na piasku. Akcję pod hasłem "#RObimy zamki na piasku" zorganizowaliśmy na plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Niektóre przypominały Wawel,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV