Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w jednym z zakładów mięsnych. Kwarantanną objętych jest kilka osób

Zakażenie koronawirusem zostało zdiagnozowane w zakładach mięsnych Morlinach. Jeden z największych zakładów produkcyjnych w regionie pracuje jednak normalnie.

COVID-19 został potwierdzony u jednego z pracowników działu administracji. Jak powiedział Radiu Olsztyn wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, dzięki temu, że ta osoba nie pracowała na produkcji, lecz w biurze, zasięg kwarantanny jest mały – dotyczy kilku osób, z którymi bezpośrednio pracowała.

Zakażona kobieta poczuła się źle i sama zgłosiła się do szpitala. Po tym, jak wymaz okazał się dodatni, pacjentka została przewieziona na oddział zakaźny szpitala w Elblągu. Sanepid ustala teraz, skąd kobieta zaraziła się koronawirusem.

Zakłady mięsne w Morlinach to część Animex Foods – największej w Polsce firmy mięsnej. Grupa Animex walczy z problemem epidemii w innym swoim zakładzie – w Starachowicach. Tam zakażonych zostało 90 pracowników. Animex posiada 11 zakładów mięsnych, m.in. w Iławie, Ełku i Morlinach.

W województwie warmińsko-mazurskim zakażenie SARS-CoV-2 zostało dziś zdiagnozowane u dwóch osób – młodej kobiety z powiatu nidzickiego i kobietę w średnim wieku z powiatu ostródzkiego. W sumie w regionie od początku epidemii odnotowano 274 zakażenia i 180 wyzdrowień.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda Morliny, zakażenie
Kolejne zachorowania na Warmii i Mazurach. Dziś potwierdzono 5 przypadków koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 259 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort podał też informację o śmierci 15 osób, u których potwierdzono zakażenie. Jest 5 nowych zakażeń...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV