Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie?

fot. Przemysław Getka

Dotarły do nas sygnały o odkażaniu szpitala psychiatrycznego w Olsztynie. U jednego z pacjentów ujawniono objawy COVID-19 – poinformowała nasza reporterka Dorota  Grzymska.

Do tej pory pojawiły się trzy podejrzenia zakażania koronawirusem u pacjentów szpitala psychiatrycznego w Olsztynie. Pacjenci trafili wówczas do izolatki, gdzie czekali na wyniki testów. Na szczęście te okazały się ujemne.

Ostatni przypadek spowodował odkażanie całego szpitala, gdy przyjęty pacjent, bez objawów, zaczął gorączkować dopiero na oddziale. Mężczyzna został odizolowany, a wykonane badanie dało wynik ujemny.

Na wypadek ujawnienia koronawirusa szpital ma przewidziane specjalne procedury. Zgodnie z nimi dorosły pacjent jest transportowany do szpitala w Elblągu, a dziecko do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Szpital psychiatryczny w Olsztynie, podobnie jak inne placówki medyczne, apeluje do ludzi dobrej woli o darowanie środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej.

Autor: D. Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dorota Grzymska, Szpital Psychiatryczny
Radiowe morsy pomogły kotom i psom

Kąpiący się zimą  mieli okazję popływać w Olsztynie w wodzie, która ma tylko 3 stopnie i jednocześnie  pomóc zwierzętom. Morsy zorganizowały zbiórkę karmy i datków na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV