Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kortowska plaża nieprzyjazna turystom

Plaża w Kortowie, fot. słuchacze RO

Plaża nad jeziorem kortowskim w Olsztynie jest przepełniona, a w pobliżu brakuje toalet – taką informację Radio Olsztyn otrzymało od naszych słuchaczy, którzy latem często odpoczywają w Kortowie.

00:00 / 00:00

Plażą zarządza fundacja Żak, która podczas wakacji prowadzi w kampusie uniwersyteckim kolonie młodzieżowe. Wbrew powszechnej opinii, plaża nie jest ogólnodostępna – wyjaśnia przedstawiciel fundacji Andrzej Machnicki.

00:00 / 00:00

Przez przepełnienie plaży kortowskiej trzeba było wydzielić miejsce dla kolonistów, bo często nie mieli dostępu do wody choć zapłacili za wypoczynek. Ograniczenia wprowadzono również w wypożyczalni sprzętu wodnego, która pomimo niezadowolenia olsztynian otwarta jest tylko do 18:00.

Sytuacja na plaży kortowskiej powinna poprawić się w połowie sierpnia, kiedy ponownie zostanie otwarta plaża miejska nad jeziorem Krzywym. (dmach/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kortowo, plaża, żak
Czystość wody na plażach Warmii i Mazur

Z blisko 150 plaż, oficjalnie udostępnionych w tym sezonie wakacyjnym na Warmii i Mazurach, tylko kilkanaście może liczyć na regularne badania czystości wody. Znacznie więcej, bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV