Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Korytarz życia i jazda na suwak. Od dziś obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. W planach są kolejne zmiany

Jak prawidłowo wykonać korytarz życia na polskich drogach. Fot. korytarzzycia

Weszły w życie ustawowe zmiany, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Pierwsza możliwia służbom sprawniejsze dotarcie do poszkodowanych. Druga to jazda na suwak.

Wprowadzenie obowiązku tworzenia korytarzy życia ma zapewnić krótszy czas przejazdu służb ratowniczych do poszkodowanych. Nowe regulacje wprowadzają też obowiązek jazdy na suwak. Ma to zmniejszyć zatory drogowe i poprawić bezpieczeństwo w przypadku zmiany pasa ruchu, kiedy na jezdni z co najmniej dwoma pasami w jednym kierunku, jeden z nich się kończy.

To nie koniec zmian. W planach jest wprowadzenie pierwszeństwa pieszych przed wejściem na przejście. Co o tych zmianach myślą piesi i kierowcy, pytała Kinga Grabowska.

Posłuchaj sondy

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie podaje, że od początku roku do końca września na Warmii i Mazurach doszło do 141 wypadków z udziałem pieszych. Zginęło w nich 14 osób, a 137 zostało rannych.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ruch drogowy, suwak, korytarz życia
Elbląg przygotowuje się na Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Będą zmiany w organizacji ruchu

Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, to już w czasie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu i zmianami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV