Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kościół ewangelicki w Olsztynie ma 140 lat. Była msza, koncert i wykład

Kościół ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Społeczność ewangelicka w Olsztynie ma podwójną okazję do świętowania.

Obchodzony jest jubileusz 140-lecia wybudowania kościoła ewangelicko-augsburskiego w Olsztynie. Świątynia powstała na olsztyńskim Starym Mieście i do dziś służy wiernym. Z okazji rocznicy odbyła się uroczysta msza, koncert i wykład doktora Jerzego Sojki z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Ewangelicy w tym czasie obchodzą też jubileusz Reformacji – podkreśla biskup diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Rudolf Bażanowski.

00:00 / 00:00

Społeczność ewangelicka zaczęła się organizować na Warmii od lat siedemdziesiątych 18 wieku. Przez ponad sto lat nie miała w Olsztynie własnego kościoła. Po wielu staraniach udało się takie miejsce stworzyć. To dla nas ważna rocznica. Ten kościół był od samego początku dla nas za mały. Historia zmieniła się, ale społeczność ewangelicka istnieje nadal na Warmii i Mazurach. – dodaje biskup Rudolf Bażanowski.

Kościół ewangelicki w Olsztynie został poświęcony 15 października 1877 roku.

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

…………………………..

Autor: A.Skrago
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół ewangelicki
Kościoły i kaplice Diecezji Mazurskiej w audycji Kronikarz warmińsko-mazurski. Środa, po godz. 19.10. Zaprasza Ewa Zdrojkowska

Kościoły i kaplice Diecezji Mazurskiej - publikacja Mazurskiego Towarzystwa Ewangelickiego, to kalendarz na lata 2015–2017. Ukazuje się w przeddzień jubileuszu 500 – lecia Reformacji wittenberskiej i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV