Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kościół garnizonowy zostanie sprzedany za 1 proc. wartości

fot. Sławomir Ostrowski

Jest zgoda na sprzedaż olsztyńskiego kościoła garnizonowego Archidiecezji Warmińskiej. Zgodnie z przepisami Archidiecezja może kupić nieruchomość za 1 procent jej wartości.

Położony niedaleko zamku kościół garnizonowy powstał 101 lat temu na działce należącej do skarbu państwa. Do końca ubiegłego roku był zarządzany przez wojskową instytucję – Rejonowy Zarząd Infrastruktury. We wrześniu ubiegłego roku Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało o likwidacji parafii wojskowej w Olsztynie i 31 grudnia ubiegłego roku majątek parafii został użyczony Archidiecezji Warmińskiej, która teraz stara się kupić świątynię.

Wojewoda warmińsko-mazurski zgodził się już na sprzedaż nieruchomości, na której jest świątynia, z 99-procentową bonifikatą. Przepisy dopuszczają zbycie nieruchomości bez przetargu z takim upustem, jeśli chcą ją kupić kościoły i związki wyznaniowe na cele sakralne.

Teraz nieruchomość zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę i sprzedana Archidiecezji Warmińskiej za 1 procent wartości. (PAP/kan/bsc)

fot. Sławomir Ostrowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w religia, kościół, kościół garnizonowy
Był kościół, jest magazyn, będzie sala koncertowa

Prawie 3 miliony złotych Barczewo przeznaczy na remont starego kościoła ewangelickiego. Budynek, który do tej pory służył za magazyn, zmieni swoją funkcję. Stanie się salą koncertową,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV