Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kościół katolicki po raz pierwszy obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Caritas w Olsztynie przygotował wspólny obiad

19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich

Ciepłe posiłki dla potrzebujących, koncerty, modlitwy, spotkania i rozmowy przy kawie – tak w Kościele katolickim w całej Polsce obchodzony jest pierwszy Światowy Dzień Ubogich.

Ustanowił go papież Franciszek na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia po to, byśmy zauważyli obok siebie osoby potrzebujące, głodne, starsze, chore i bezdomne. Na pierwszy Światowy Dzień Ubogich papież przygotował specjalne orędzie. Zatytułował je „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. W mszy świętej celebrowanej przez papieża w bazylice watykańskiej wzięło udział ponad 4 tysiące ubogich z wielu krajów.

W Warszawie odprawiono msze święte pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza oraz nuncjusza apostolskiego w Polsce arcybiskupa Salvatore Pennacchio. Obchody Światowego Dnia Ubogich organizowane są także w innych miastach.

W Olsztynie mszy świętej odprawionej w południe w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski przy ul. Kromera przewodniczył dyrektor Caritas Warmińskiej ksiądz Paweł Zięba. Po liturgii, podobnie jak w Warszawie, ubodzy zjedli wspólny obiad w siedzibie Caritas przy ulicy Grunwaldzkiej.

19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich

Autor: K.Kantor za IAR,Archidiecezja Warmińska
Redakcja BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieda, ubóstwo, głód
Spada skrajne ubóstwo w Polsce. Jak informuje GUS, najbardziej zyskały rodziny wielodzietne

W 2016 roku w Polsce spadło skrajne ubóstwo. Jak podał Główny Urząd Statystyczny w ubiegłym roku skrajnie ubogich było 4,9 procent Polaków. Rok wcześniej 6,5 procent....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV