Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosmetyczny multitasking. Poznaj koreański sposób na pielęgnację cery

fot. PAP LIfe

Koreański sposób dbania o urodę już dawno stał się skarbnicą pielęgnacyjnej wiedzy. Tym razem podpatrujemy, jak wygląda  multitasking.

W Korei jedną z przyjętych praktyk pielęgnowania urody jest łączenie zbiegów w „maseczkowe koktajle”, dzięki czemu przy okazji jednego zabiegu pielęgnacyjnego można zaspokoić wszystkie potrzeby skóry.

Niezależnie od tego, czy skóra jest sucha, tłusta czy mieszana, żadna twarz nie jest taka sama, zatem oczywiste jest traktowanie różnych jej obszarów w sposób indywidualny.

Tak zwana strefa „T” jest tłusta, ale problemem są również wysuszone miejsca na policzkach – zamiast aplikować na twarz jedną maseczkę, można każdy ze wskazanych obszarów pielęgnować innym produktem, dostosowanym do problemów, z jakimi mamy do czynienia. Tworząc „maseczkowy kolaż” w sposób równomierny pielęgnujemy skórę.

Dbając o czoło, nos i brodę – inaczej zwane strefą T – najlepiej sięgnąć po maseczkę oczyszczającą pory. Warto zwrócić uwagę na produkty z dodatkiem glinek czy modnego w ostatnim czasie węgla, które pomogą usunąć zanieczyszczenia. Uwaga, tego typu maseczki mogą być wysuszające, zatem warto stosować je rozsądnie.

Policzki, podobnie ja reszta skóry z pewnością potrzebują dużej dawki nawilżenia. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wybierać produkty zawierające witaminę C, peptydy, kolagen. Pomogą one zwalczać objawy uszkodzeń słonecznych i przywrócą skórze utraconą elastyczność.

Źródło: PAP Life
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, styl
Fot. fotolia.com
Pięć roślin, które cię uzdrowią, czyli must have domowej apteczki

  Chcesz przedłużyć sobie życie i poprawić jego jakość? Różeniec górski, wąkrota azjatycka, głóg, ciemne winogrona oraz czarna jagoda - oto, czym zdaniem specjalisty ziołolecznictwa Zbigniewa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV