Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosztowna Visit(ówka) Olsztyna

Portal visit.olsztyn.eu kosztował ponad 400 tysięcy zł i miał być turystyczną wizytówką miasta

Flagowy internetowy portal turystyczny Olsztyna zawiera nieaktualne dane, choć kosztował miasto ponad 400 tysięcy złotych.

– Visit Olsztyn to strona, na której miały się znaleźć wszelkie ważne informacje dotyczące miejskiej oferty turystycznej, tymczasem nie ma na niej ani słowa między innymi o tramwajach – mówi Krzysztof Suchowiecki z Forum Rozwoju Olsztyna. Na stronie znalazły się też informacje o zawodach balonowych, które od lat w Olsztynie się już nie odbywają.

00:00 / 00:00

Sytuacją zaskoczony jest szef Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Olsztynie Krzysztof Otoliński, który zapewnia, że wszelkie uaktualnienia i poprawki zostaną dokonane jak najszybciej.

00:00 / 00:00

Rzeczniczka Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz poinformowała także, że prezydent Olsztyna wyciągnie konsekwencje w związku z zaniedbaniami na stronie Visit Olsztyn, ale nie względem szefostwa Wydziału Promocji, a konkretnego pracownika, który zajmował się portalem.

Forum Rozwoju Olsztyna podnosi także problem słabego zasięgu strony. Przez blisko 3 lata istnienia strony odwiedziło ją 140 tysięcy osób. Dla porównania profil Forum Rozwoju Olsztyna na facebooku odwiedza miesięcznie kilkanaście tysięcy osób.

Portal visit.olsztyn.eu kosztował ponad 400 tysięcy złotych, miał być turystyczną wizytówką miasta.

 Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej.

 

(mkw/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, turystyka, visit olsztyn, portal internetowy, storna internetowa
Olsztynianinie – wymyśl, złóż, zdecyduj

To ostatni tydzień na składanie wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. - Wnioski są zbierane od połowy maja, na projekty o wartości ponad trzy i pół miliona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV