Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosztowny wjazd na olsztyński cmentarz. Wysoka stawka ma ograniczyć ruch samochodów na nekropoliach

Fot. Przemysław Getka

Ile kosztuje jednorazowy wjazd na cmentarz? Jak alarmuje nasz słuchacz, niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym, za wjazd na cmentarz w Dywitach musiał zapłacić 22 złote.

Okazuje się, że z opłaty zwolnione są jedynie osoby, które są niepełnosprawne w znacznym stopniu, co utrudnia im poruszanie się. Pozostali muszą słono płacić za wjazd na olsztyńską nekropolię.

Jak wyjaśniał dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot, wysokość taryfy ustaliła rada miasta. Wysoka stawka ma ograniczyć ruch samochodów na cmentarzach. W zeszłym roku na rachunek Zakładu wpłynęło ponad sto tysięcy złotych z opłat za wjazdy. Rocznie liczba aut na cmentarzach sięga 10 tysięcy. Zarząd olsztyńskich cmentarzy chce ograniczyć tę liczbę, ponieważ alejki nie są technicznie przystosowane do ruchu kołowego i szybko przez to się niszczą.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. Przemysław Getka

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Dywity, cmentarz
Jak zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego? W Olsztynie rozmawiają o tym specjaliści z kilku krajów

W Olsztynie spotkało się ponad dwadzieścia osób z sześciu krajów Morza Bałtyckiego. Omawiają projekt Sumba, który ma pomóc w ocenie, przygotowaniu i wdrożeniu alternatywnych sposobów poruszania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV