Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradł czekolady, perfumy i ekspresy do kawy. 20-letni złodziej zatrzymany przez elbląskich policjantów

Nawet na 10 lat może trafić za kratki 20-letni mieszkaniec Elbląga, który specjalizował się w kradzieżach… czekolady. Jednorazowo potrafił wynieść ze sklepu nawet 70 tabliczek. Zauważony i złapany przez obsługę sklepu szarpał się, wyrywał i groził ekspedientkom.

Policjanci zatrzymali go w wynajmowanym mieszkaniu blisko sklepu, który co jakiś czas „odwiedzał”. Jak się okazało, część skradzionych słodyczy zjadał, a resztę sprzedawał, czyniąc sobie z tego źródło dochodu.

Okazało się też, że w innych sklepach młody mężczyzna kradł perfumy, ekspresy do kawy i elektryczne szczoteczki do zębów. To jednak nie wszystko. Podczas włamania do piwnicy próbował ukraść rower przypięty solidną kłódką do ściany. Ponieważ nie mógł pokonać zabezpieczenia, ukradł koła i rowerowy osprzęt zostawiając… samą ramę.

Policjanci odzyskali skradzione części, a 20-latek stanie przed sądem. W sumie ma siedem zarzutów w tym dwa za kradzież rozbójniczą. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj relacji Pawła Karpiszena

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, kradzież, złodziej, sklep
Pacjent okradał szpital w Działdowie. Jak tłumaczył, chciał zrobić prezenty rodzinie

Pacjent działdowskiego szpitala okradał placówkę. Mężczyzna, w wolnym czasie, zwiedzał szpital i zabierał różne elementy wyposażenia. Mieszkaniec Łodzi ukradł m.in. obrazy wiszące na ścianach placówki, ozdobne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV