Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradli kable z budowy drogi S7 i zostali złapani na gorącym uczynku. Złodzieje z Warszawy usłyszeli wyrok

Fot. fotolia.pl

Surowe kary spotkały dwóch złodziei z Warszawy, który kradli kable oświetleniowe z budowy drogi ekspresowej nr 7 w okolicy Pasłęka. Za pierwszym razem ukradli 100 metrów kabla energetycznego, przy drugiej kradzieży zostali schwytani na gorącym uczynku.

Sąd Okręgowy w Elblągu skazał Adriana N. Na pięć miesięcy więzienia i 18 miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie musi on nieodpłatnie pracować po 40 godzin w każdy miesiącu. Ponadto musi oddać Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie i Zielonej Górze prawie 50 tysięcy złotych za poczynione szkody. To wyrok sądu w II instancji – surowszy niż za pierwszym razem. I na razie nieprawomocny.

Kamil B. także dostał już prawomocną karę ograniczenia wolności na roku i 11 miesięcy, również z koniecznością odpracowywania po 20 godzin na cele społeczne. Musi też wypłacić poszkodowanym 15 tysięcy złotych.

Przypomnijmy – kradzieże na miejscu budowy dróg są istną plagą. Złodzieje kradną paliwo i materiały budowlane, ale też niszczą gotową już infrastrukturę. Dotyczy to właśnie kabli oświetleniowych, barier ochronnych, pokryw studzienek, a nawet znaków drogowych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, proces, kable, złodzieje
60-latek chciał zabić żonę i dzieci. Mężczyzna usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał Edwarda D. za winnego usiłowania zabójstwa żony i dzieci. Mieszkaniec wsi Rogale w powiecie ełckim został skazany na 20 lat pozbawienia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV