Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradzieże coraz większym problemem sklepikarzy

Fot. fotolia.pl

Od początku roku działający w olsztyńskiej komendzie Wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzi 35 takich spraw.

Gdy wartość skradzionego mienia przekracza 500 złotych, w świetle prawa staje się przestępstwem. Młodszy aspirant Izabela Kołpakowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie informuje o tym, co głównie interesuje złodziei:

Łupem przestępców padają głównie gry komputerowe, perfumy, odzież, paliwo na stacjach benzynowych oraz alkohol.

00:00 / 00:00

Większość sklepów w regionie wprowadziło system samoobsługowy, gdzie klient ma bezpośredni dostęp do wszystkich produktów dostępnych w sprzedaży. W wielu przypadkach informacje o kradzieży są zgłaszane dopiero po fakcie, ponieważ braki wychodzą dopiero na jaw podczas inwentaryzacji.

Większość sklepów wyposażona jest w system kamer monitoringu, część zatrudnia pracowników ochrony, a niektóre z nich korzystają także z urządzeń elektronicznych mających nie dopuścić do kradzieży.
Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w złodziej, zakupy
Mieszkanka Mrągowa znalazła kartę płatniczą i zrobiła zakupy. Teraz może trafić do więzienia

Mrągowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej. Sprawczyni znalazła zgubioną kartę płatniczą na chodniku, a następnie zapłaciła za swoje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV