Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krajankę tytoniową mieszali w betoniarce. Rozbito grupę przestępczą produkującą nielegalne papierosy

Funkcjonariusze straży granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przygotowywaniem i sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej.

Zabezpieczono wyroby warte 5,5 miliona złotych i 2 miliony 300 tysięcy w gotówce. Grupa działała w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim. Na dwóch posesjach zostało zatrzymanych  pięć osób. Wśród nich jest organizator nielegalnego procederu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się przetwarzaniem i dystrybucją krajanki tytoniowej, suszu oraz papierosów, które trafiały na polski rynek

– podała rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Mirosława Aleksandrowicz.

Na zdjęciach udostępnionych przez straż graniczną widać, że krajanka tytoniowa była mieszana w betoniarce. Natomiast skonfiskowane pieniądze zostały ukryte w szafkach, szufladach, a nawet w workach na śmieci i foliowych torbach na zakupy.

Zatrzymani, w wieku od 33 do 42 lat usłyszeli zarzuty. Organizator nielegalnego procederu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, gang, papierosy, straż graniczna, tytoń, przestępcy
Próbował przewieźć amunicję przez granicę. 44-latek został zatrzymany na granicy polsko-rosyjskiej

Obywatel Federacji Rosyjskiej próbował przewieźć przez polsko-rosyjską granicę w Gołdapi amunicję myśliwską. Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli niebezpieczny ładunek podczas kontroli pojazdu, którym mieszkaniec Obwodu Kaliningradzkiego chciał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV