DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Kram Start przegrał z mistrzyniami Polski

Mecz Startu Elbląg z MKS Lublin. Fot. A. Dembińska

Piłkarki ręczne MKS Perły Lublin mimo zapewnionego mistrzostwa nie zwolniły tempa i pokonały w Elblągu Kram Start 32:25.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a kibice nie zobaczyli wielu bramek. Świeżo upieczone mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania i na przerwę zeszły prowadząc 12:9. Po zmianie stron spotkanie zmieniło swoje oblicze. Oba zespoły postawiły na ofensywę. Start starał się dotrzymać kroku Lubliniankom, ale nie był w stanie wytrzymać narzuconego przez nie tempa. MKS z każdą kolejną minutą zwiększał przewagę nad rywalkami by ostatecznie pokonać Start 32:25.

Kolejny mecz zespół Roberta Lisa rozegra 2 maja na wyjeździe z zespołem AZS Koszalin.

KRAM START ELBLĄG — PERŁA LUBLIN 25:32 (9:12)

Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 5, Choromańska 1, Świerczek 1, Jędrzejczyk 1, Dorsz, Kwiecińska 1, Kozimur 5, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa 1, Świerżewska 5.

Perła: Januchta, Gawlik — Rola, Gęga 1, Matuszczyk 3, Stasiak 3, Repelewska, Drabik 4, Migdaliova 4, Nocuń 4, Skrzyniarz 2, Rosiak 10, Achruk 1.

Więcej w Piłka ręczna, KRAM Start Elbląg
Grunwald Poznań za silny dla Warmiaków

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn nie dali rady Grunwaldowi Poznań. Warmiacy przegrali na własnym parkiecie 20:23. - Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Tylko raz wyszliśmy na prowadzenie w drugiej...