DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Kram Start wygrał z mistrzyniami Polski

Kram Start Elbląg – GTPR Gdynia (30:24). Fot. Anna Dembińska

W meczu superligi szczypiornistek trzeci zespół poprzedniego sezonu rozbił aktualnego jeszcze mistrza Polski GPTR Gdynia 30:24. Końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Już do przerwy było 17:11 dla Kram Startu Elbląg, co było dużą zasługą Sołomiji Szywerskiej, która odbiła jedenaście piłek.

Po przerwie przewaga elblążanek urosła nawet do 10 bramek, ale w końcówce Gdynia odrobiła część strat.

– Mieliśmy swoje sytuacje rzutowe. Dwa stracone Hanny Jaszczuk, później Joanna Waga i nasze prowadzenie stopniało do sześciu bramek. Wtedy przestało być spokojnie  – komentował końcówkę spotkania trener Startu Andrzej Niewrzawa

00:00 / 00:00

Kram Start po tym meczu wrócił na trzecie miejsce w tabeli. Teraz przed elbląskimi szczypiornistkami trójmecz z Pogonią Szczecin. W najbliższą środę grają w Szczecinie półfinał Pucharu Polski, w niedzielę w Elblągu mecz ligowy, a w następną środę ponownie w Elblągu rewanż w Pucharze Polski.

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w Piłka ręczna, KRAM Start Elbląg
Warmiacy przegrali z „rycerzami wiosny”

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn mimo prowadzenia przez niemal całe spotkanie, ostatecznie przegrali na wyjeździe z "rycerzami wiosny", czyli Pomezanią Malbork 31:29. - To był bardzo dobry...