Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – policja uczy dzieci i młodzież wypoczywające na stoku w Rusi koło Olsztyna

Fot. Aleksandra Skrago

Brawura połączona z brakiem umiejętności – to najczęstsza przyczyna wypadków narciarskich. Jak bezpiecznie zachowywać się na stoku?

Policjanci z Warmii i Mazur uczą tego najmłodszych narciarzy podczas akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To ogólnopolska akcja prowadzona podczas ferii zimowych. Na stoku w Rusi koło Olsztyna przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu – w tym o konieczności używania kasków do ukończenia 16 lat.

Jesteśmy tutaj, by mówić o bezpieczeństwie, przypominać dzieciom i młodzieży o obowiązku noszenia kasków, jak mają się zachowywać i z jaką prędkością jeździć. Również życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

–  mówiła podkomisarz Mariola Plichta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Każdy mógł wziąć udział w konkursach przygotowanych przez policjantów, a do wygrania były m.in. kaski ochronne i torby odblaskowe. Funkcjonariusze podczas tych ferii pełnią służbę na nartach na pięciu stokach regionu. Pilnują m.in. tego, by narciarze nie zachowywali się brawurowo i by nie zjeżdżali będąc pod wpływem alkoholu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Ruś, stok
Poprawa bezpieczeństwa i walka z cyberprzestępcami. Elbląska policja podsumowała miniony rok

To był bardzo dobry rok, choć niepozbawiony problemów - informował na rocznej odprawie inspektor Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu. Elblążan może cieszyć mniejsza liczba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV