Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kredyty walutowe mają rodziny dobrze sytuowane

Narodowy Bank Polski – flagi. Fot. Łukasz Węglewski

Jak chronić konsumentów, czy pomagać kredytobiorcom, jak ustrzec się przed kolejnym kryzysem. Prawnicy twierdzą, że w dobie kryzysu finansowego przepisy prawne w Polsce i na świecie muszą ewoluować.

Profesor Mariola Lemonnier, prodziekan wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przyznaje, że prawo należy ciągle doskonalić:

00:00 / 00:00
Jednym z problemów do rozwiązania jest kwestia kredytów we frankach szwajcarskich. Prace nad ustawą mającą pomóc „frankowiczom” prowadzi kancelaria prezydenta. Ale jak zauważa dr Beata Pachuca-Smulska z katedry prawa gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji UWM, taka pomoc z z prawnego punktu widzenia jest dość ryzykowna.
00:00 / 00:00

Z badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski wynika, że kredyty walutowe ma 2 procent polskich rodzin. I w większości są to rodziny dobrze sytuowane.

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo
W regionie powstają punkty bezpłatnych porad prawnych

W powiecie olsztyńskim powstanie 5 punktów nieodpłatnych porad prawnych. Starosta olsztyński, wicestarosta oraz włodarze Barczewa, Biskupca, Dobrego Miasta, Olsztynka i Stawigudy podpisali porozumienie w tej sprawie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV