Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Krótkie historie” Ewy Kozłowskiej

Spotkanie z Ewą Kozłowską prowadziła Joanna Wilengowska. Fot. A. Kulik

„Krótkie historie” Ewy Kozłowskiej urodzonej w Olecku pisarki, fotografki, tłumaczki języka francuskiego – to cykl miniatur, które powstałych w latach 2014-2016.

W ubiegłym roku książka była nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur Wawrzynu. Autorka od lat krąży między Oleckiem a Paryżem, gdzie studiowała romanistykę na Sorbonie. Jej „Krótkie historie” nie są prostymi historiami, bo opowiadają o światach niezwykle złożonych, gdzie przeszłość i teraźniejszość splatają się w wielowarstwową opowieść o miejscach i ludziach.

Autorka Ewa Kozłowska spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i opowiadała m.in. o Olecku z perspektywy Paryża i Paryżu z perspektywy Olecka.

Ewa Kozłowska współpracuje z olsztyńską Borussią, giżyckim Stowarzyszeniem Wspólnota Mazurska, „Tygodnikiem Oleckim”. Jest laureatka wielu konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Poniedziałkowe spotkanie z autorką „Krótkich historii” prowadziła Joanna Wilengowska.

Spotkanie z Ewą Kozłowską prowadziła Joanna Wilengowska. Fot. A. Kulik

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Ewa Kozłowska
Dzięki niezwykłej wystawie mieszkańcy Giżycka mogą lepiej poznać kulturę Chorwacji

„Chorwackie Dziedzictwo Niematerialne na Listach UNESCO” - to wystawa, którą od dziś będzie można oglądać w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Wystawa została zorganizowana po to,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV