Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krótsze kolejki do lekarzy. NFZ przekazał dodatkowe fundusze

Lekarze

Aż o 2500 osób czyli o 15 % zmniejszyła się kolejka oczekujących na operację zaćmy na Warmii Mazurach. Średni czas oczekiwania na operację skrócił się o ponad 100 dni.

O 230 osób skróciła się kolejka oczekujących na endoprotezoplastykę biodra, zaś czas oczekiwania na to świadczenie zdrowotne zmniejszył się o 100 dni, co daje 25 %, na operację endoprotezoplastyki kolana o 30 %, na badanie tomografii komputerowej o 1300 osób czyli 16 % oraz na badanie rezonansu magnetycznego o pół tysiąca pacjentów.

Było to możliwe dzięki przekazaniu przez olsztyński NFZ dodatkowych 6 mln złotych. Jeszcze w październiku Fundusz przekaże dodatkowe środki na zwiększenie dostępności pacjentów do świadczeń specjalistycznych w IV kwartale oraz na sfinansowanie nadlimitów za okres osiem miesięcy tego roku.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, operacja, kolejki, Narodowy Fundusz Zdrowia, zaćma, skrócenie
„Papierosy najczęstszą przyczyną przewlekłych chorób i raka płuc”. W Olsztynie spotkali się pulmonolodzy i kardiolodzy

Nadciśnienie tętnicze oraz konsekwencje chorób wieńcowych - z takimi problemami najczęściej borykają się kardiolodzy. W Olsztynie trwa konferencja naukowa. Profesor Andrzej Rynkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV