Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś Olsztyn, jutro Kętrzyn, potem Szczytno. Ty też możesz oddać krew potrzebującym

Fot. A. Skrago

W wakacje zwykle krwi jest jak na lekarstwo, a potrzeby rosną. Dawcy krwi i ci, którzy do tej pory nie mogli się zdecydować, mieli specjalną okazję, żeby zrobić coś dobrego dla innych.

Przed Urzędem Wojewódzkim stanął krwiobus – to mobilna stacja, w której każdy zainteresowany może oddać krew. Taką osobą była m.in. Katarzyna Czajkowska.

Oddaję krew od dwóch lat. Zawsze się nad tym zastanawiałam, a w sumie nic to nie kosztuje. Nigdy nie wiadomo, czy mi kiedyś taka pomoc będzie potrzebna.

Do udziału w akcji zachęcała pielęgniarka Iwona Wasilewska. – Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje zwolnienie, aby mógł się zregenerować. Do tego rekompensata kaloryczna w postaci 8 czekolad, wafelek przed oddaniem i miła obsługa.

Ten medyczny autobus stacjonował pod Urzędem Wojewódzkim do godziny 13.00. Natomiast jutro darem życia będą mogli podzielić się mieszkańcy Kętrzyna, a w piątek mieszkańcy Szczytna i Ełku. Więcej informacji na stronie internetowej RCKiK w Olsztynie.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, życie
Podziel się „darem życia”

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można wyprodukować. Często również ratuje życie drugiego człowieka. Dziś w Bliższych spotkaniach o krwi i krwiodawstwie. Doktor Wanda Badowska –...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV