Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krystyna Kwahs: słuch muzyczny to dar Boży

Krystyna Tarasiewicz-Kwahs przez ponad 20 lat była wicedyrektorem PSM I i II st. w Olsztynie

Gościem audycji I kto to mówi jest Krystyna Kwahs wieloletnia wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie.

Krystyna Kwahs pochodzi z umuzykalnionej rodziny, dziadek grał na skrzypcach, tata na mandolinie. Do szkoły muzycznej poszła w wieku 8 lat, gdzie rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Skończyła podstawową i średnią szkołą muzyczną, potem była Akademia Muzyczna w Warszawie. Już w czasie studiów rozpoczęła pracę w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. Prowadziła zajęcia z takich przedmiotów jak: audycje muzyczne i kształcenie słuchu. Przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej. Przez 20 lat lat była wicedyrektorką szkoły, od września tego roku jest na emeryturze.

Krystyna Kwahs, w rozmowie z Barbarą Fedoniuk, opowiada m.in. o tym jak zmieniła się odchodząca jubileusz 70-lecia olsztyńska szkoła muzyczna oraz jacy byli dawniej i jacy są dzisiejsi uczniowie placówki.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, szkoła muzyczna
Lecznicza moc muzyki

Tradycje muzykoterapii sięgają czasów plemiennych, kiedy szaman w czasie rytuałów leczniczych stosował śpiew, grę na instrumentach i taniec. Dziś muzykoterapia jest oparta na podstawach naukowych i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV