Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kryzys w stosunkach polsko-izraelskich i wycinka drzew na Mierzei Wiślanej. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Od prawej: Henryk Falkowski (Kukiz’15), Dariusz Rudnik (PiS). Fot. B. Świerkowska-Chromy

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Henryk Falkowski – Kukiz’15
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Stosunki polsko-izraelskie
Kryzys zaczął się od słów izraelskiego ministra spraw zagranicznych Izraela Katza o tym, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Były też słowa premiera Benjamina Netanjahu, z których później się wycofał, o „Polakach kolaborujących z nazistami”. Nawet ambasador USA w Polsce twierdzi, że szef izraelskiej dyplomacji powinien przeprosić. Ale na to chyba nie mamy co liczyć?

W odpowiedzi Polska odwołała szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie, ale do Izraela i tak pojechali szefowie rządów Węgier, Czech i Słowacji. Czy to oznacza słabą pozycję Polski? Czy ten konflikt da się rozwiązać, by każda ze stron mogła zachować twarz?

Wycinka drzew na Mierzei Wiślanej
Wycinka jest jednym z elementów przygotowań do przekopu Mierzei Wiślanej. Wydawało się, że inwestycji nic nie zagraża, tymczasem odezwała się Komisja Europejska, która zażądała spotkania i wyjaśnień. Coraz częściej pojawiają się głosy, że jeśli Kanał w ogóle się zwróci, to najwcześniej za 450 lat.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, przekop, Mierzeja Wiślana
Zakończyła się wycinka drzew pod przekop Mierzei Wiślanej. Budowa kanału żeglugowego uniezależni nas od Rosji

Rozpoczęły się prace przygotowawcze przed budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Połączy on Bałtyk z Zalewem Wiślanym, jego małymi portami i największym - Portem Morskim w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV