Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Jurgiel: Mamy przygotowane dokumenty, które są podstawą do negocjowania Wspólnej Polityki Rolnej i Polityki Spójności

Krzysztof Jurgiel. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przygotował rekomendacje dla poprawy sytuacji na obszarach wiejskich naszego regionu.

W Olsztynie na konferencji prasowej te informacje przekazał były minister rolnictwa, poseł PiS Krzysztof Jurgiel, który z okręgów warmińsko-mazurskiego i podlaskiego kandyduje do Europarlamentu.

Dokumenty pozwalają na obranie tzw. kierunków interwencji – przekonywał Krzysztof Jurgiel.

Te opóźnione regiony będą mogły otrzymać horyzontalne programy rozwojowe. Jest to program, który będzie skierowany do danego obszaru – coś takiego przygotowaliśmy w regionie zachodniopomorskim. Teraz chcemy wydzielić odpowiednie cele. Jednym z nich będą tereny „zapóźnione”, chcemy przyśpieszyć ich rewitalizację.

00:00 / 00:00

Uczestniczący w konferencji prasowej poseł PiS Jerzy Gosiewski podkreślał natomiast, że na Wspólną Politykę Rolną przeznacza się jedną trzecią środków europejskich.

Istotnym jest, ażeby reprezentacja w zakresie środowiska rolnictwa i obszarów wiejskich w parlamencie była wyraźna.

00:00 / 00:00

Oprócz Krzysztofa Jurgiela z list PiS do Europarlamentu kandydują m.in. Karol Karski i Iwona Arent. Natomiast „jedynką” Koalicji Europejskiej jest Tomasz Frankowski. Oprócz niego do Parlamentu Europejskiego kandydują też Anna Wojciechowska, Bożena Kamińska, Jacek Protas. Kandydatem list Kukiz’15 na pewno będzie z kolei Andrzej Maciejewski, a Wiosny Monika Falej.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, rolnictwo, europarlament, obszary wiejskie, Jerzy Gosiewski, W-M ODR
Wiceminister Ryszard Zarudzki o rolniczym handlu detalicznym: Nie idźmy na masówkę, idźmy na jakość

O rolniczym handlu detalicznym i składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie jedynie za pomocą aplikacji eWniosek Plus – mówił w Porannych pytaniach wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Około...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV