Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Kuriata: Dotychczasowe kontrole wykazały prawie 30 drobnych nieprawidłowości. Pozostał jeszcze jeden escape room

Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Warmińsko-mazurscy strażacy muszą skontrolować jeszcze jeden escape room. Działa on bowiem na zasadzie sezonowej – powiedział w Porannych pytaniach Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.

Pozostałych siedem obiektów pozytywnie przeszło kontrolę strażaków – mówił Krzysztof Kuriata. Kontrole escape roomów zarządzono po tragedii, która wydarzyła się w Koszalinie. W piątek wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło pięć 15-latek, a poważnie ranny został 25-letni mężczyzna.

Większość kontroli warmińsko-mazurskich obiektów przeprowadzono w sobotę.

W toku kontroli stwierdzono niespełna 30 drobnych nieprawidłowości, ale żadna z nich nie skutkuje zamknięciem obiektu. Nie znam szczegółów, ale zakładam, że są to jakieś problemy czy niedociągnięcia związane z oznakowaniem drogi ewakuacyjnej. Gdyby było to coś poważnego to Państwowa Straż Pożarna podjęłaby decyzję o tym, żeby obiekt zamknąć.

W niedzielę Miłoszowi S., właścicielowi lokalu w Koszalinie, prokuratura postawiła dwa zarzuty: umyślnego doprowadzenia do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci nastolatek. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przypomniał numer na infolinię dla bezdomnych. Pod numer 800 165 320 powinny dzwonić nie tylko osoby bezdomne – zaznaczył Krzysztof Kuriata.

Mogą dzwonić osoby, które zetknęły się z problemem bezdomności, widzą człowieka, który nie wymaga pomocy policji lub lekarza, ale nie wiedzą gdzie się schronić i nie mają gdzie spać.

Tylko w sobotę w Polsce z powodu wychłodzenia zmarły 3 osoby. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od początku listopada zeszłego roku z powodu wychłodzenia zmarły w Polsce 43 osoby, w tym jedna w warmińsko-mazurskiem.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Krzysztofem Kuriatą

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe, Kuriata, Krzysztof Kuriata
Sytuacja na Żuławach stabilizuje się. Jednak w Suchaczu strażacy walczyli z wodą

W Suchaczu strażacy pomagali w ratowaniu przed zalaniem przez wysoką falę trzech domostw. Dwa znajdują się przy ulicy Kieleckiej i Cegielnianej. Trzecie to dom przy Alei...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV