Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Mańkowski nowym burmistrzem Szczytna

Nowym burmistrzem Szczytna został Krzysztof Mańkowski. Startował z lokalnego komitetu wyborczego „Razem dla Mieszkańców”.

Tym samym po 12 latach zmienia się władza w tym mazurskim mieście. Przypomnijmy, że do II tury wyborów nie weszła wieloletnia burmistrz Danuta Górska.

Krzysztof Mańkowski zapowiada teraz inwestycje w sport i turystykę, a także w oświatę. – Budowa stadionu, rozwój turystyki, budowa plaży, budowa amfiteatru. Wyprowadzenie samochodów z Placu Juranda, oczywiście inwestycje w oświatę – wymieniał o poranku na antenie Radia Olsztyn nowy burmistrz Szczytna. Dodaje, że rozważy dalsze uczestnictwo miasta w inwestycji w tzw. Innopolice, czyli Centrum Nauki o Bezpieczeństwie. W II turze wyborów burmistrza Szczytna Krzysztof Mańkowski pokonał kandydata PiS Zbigniewa Gontarzewskiego.

Autor: Andrzej Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, wybory
Nowy burmistrz Kętrzyna w Radiu Olsztyn: Musimy wrócić do rozwoju, żeby ludzie stąd nie wyjeżdżali

Ryszard Niedziółka nowym burmistrzem Kętrzyna. To były starosta kętrzyński. W II turze pokonał wieloletniego burmistrza Krzysztofa Hećmana. Krzysztof Hećman wprowadzał Ryszarda Niedziółkę do kętrzyńskiej polityki. Potem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV