Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Marek Nowacki: wierzę, że nauczyciele nie przystąpią d o strajku

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki. Fot. P. Getka

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, goszcząc w Porannych pytaniach mówił o szansach na porozumienie  między Ministerstwem Edukacji Narodowej, a związkowcami z ZNP i Nauczycielskiej „Solidarności”.

Jestem przekonany, że moi koledzy i koleżanki nawet nie myślą, żeby przedmiotowo traktować ucznia. Mam na myśli egzaminy gimnazjalny i egzamin po ósmej klasie szkoły podstawowej, czy też egzamin maturalny. Odrzucam tego typu argumenty, jako nierealistyczne. Etyka w moim zawodzie jest zbyt wysoka, żeby podejmować takie działania.

Nauczyciele mogą liczyć na podwyżki powiedział  Krzysztof Marek Nowacki. Kurator ma nadzieję, że nauczyciele zaakceptują propozycje minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

Jest 60 procent nauczycieli dyplomowanych i ci nauczyciele przy 16-procentowym wzroście od 1 kwietnia 2018 roku do 1 września 2019 roku zyskają średnio w granicach 800 złotych brutto.

Gość Porannych pytań przypomniał, że minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała przyspieszenie podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Mimo tej obietnicy do ZNP dołączyła Nauczycielska „Solidarność” zapowiadając możliwy protest na 15 kwietnia.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Krzysztofem Markiem Nowackim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność, szkoła, ZNP, szkoły, nauczyciele, podwyżki, MEN
Wszystko co dobre szybko się kończy. Koniec ferii zimowych na Warmii i Mazurach

To ostatni beztroski weekend. W poniedziałek, po dwutygodniowej przerwie, do szkół wracają uczniowie z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Ferie zimowe rozpoczęli 19 stycznia. W obydwu regionach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV