Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Rzymski: pakiet pomocowy dla frankowiczów zawiera ogólniki

doradca kredytowy Krzysztof Rzymski, fot. A.Socha

Utworzenie dwóch funduszy pomocowych, ułatwienie w przewalutowaniu kredytów czy uwolnienie od nieruchomości. Banki przedstawiły propozycje rozwiązania problemów kredytów w walutach obcych. Według ekspertów są one niewystarczające.

Niezależny doradca kredytowy z firmy KMR, Krzysztof Rzymski, mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, że pakiet pomocowy zawiera dużo ogólników, a efektów funduszu pomocowego nie można jeszcze przewidzieć:

00:00 / 00:00

Propozycje bankowców skrytykowało Stowarzyszenie Pro Futuris, skupiające kredytobiorców zadłużonych w obcej walucie. W opublikowanym oświadczeniu prezes Tomasz Sadlik napisał, że propozycja Związku Banków Polskich jest nie do przyjęcia, bo obciąża przede wszystkim klientów banków – bezpośrednio, albo pośrednio – przez budżet Państwa.

Przewodniczący Krajowego Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak, liczy na kolejne rozmowy z bankowcami. Jego zdaniem propozycje Związku Banków Polskich są korzystne przede wszystkim dla sektora bankowego. (kan/as)

Z Krzysztofem Rzymskim rozmawia Leszek Cimoch:

00:00 / 00:00

 

 

kan

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w frankowicze, Rzymski
Frankowicze z Olsztyna łączą siły

Poszkodowani przez kredyty we frankach łączą siły. W Olsztynie odbyło się spotkanie na którym zastanawiano się jak najskuteczniej bronić się przed bezprawiem banków: Posłuchaj relacji Leszka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV