Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ks. Bartłomiej Matczak: Chciejmy czerpać przykład z Jana Pawła II

Ksiądz Bartłomiej Matczak, fot. M.Lewiński

Gościem w audycji jest ks. Bartłomiej Matczak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Kurii Archidiecezji Warmińskiej. Rozmawiamy o tegorocznej olsztyńskiej drodze krzyżowej i o papieżu Janie Pawle II.

Chciejmy w czasie tego nabożeństwa Drogi Krzyżowej czerpać przykład z Jana Pawła II i uczyć się od niego jak żyć, aby nie stracić z oczu Chrystusa.

Tematem audycji jest Wielki Tydzień – Droga Krzyżowa przez pryzmat Świętego Jana Pawła II.  Każdy z nas powołany jest do świętości. Droga, która prowadzi do tego celu jest trudna, ale możliwa do przebycia. Potwierdzają to liczne beatyfikacje i kanonizacje, których jesteśmy świadkami. Przykładem może być Papież św. Jan Paweł II. W jego życiu nie brakowało cierpień i trudności, ale żadna z nich nie zawróciła go z drogi prowadzącej do nieba.

Pokolenie JP II, to cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II.  Zaprasza Marek Lewiński.

Posłuchaj audycji Pokolenie JP II

Redakcja: GKasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Droga Krzyżowa
Mocni w Wierze: identyfikujemy się z mocnymi treściami Drogi Krzyżowej

W audycji spotkanie z Mocnymi w Wierze. Tomek Marek i Grzegorz Stankiewicz opowiadają o powstawaniu Drogi Krzyżowej "Ślad Losu". W całości śpiewane nabożeństwo zostało napisane przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV