Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ks. prof. Marian Machinek: dobro zwycięża, również to dobro cierpliwie pokazywane w dyskusji

ks. prof. Marian Machinek / fot. G.Kasjaniuk

Co jest tolerancją, a co nie jest?  „Okno na cywilizację” daje perspektywę  i przestrzeń. Otwartość na świat w oparciu o autentyczność, spójność i wiarygodność. W audycji prezentowane są przykłady zachowań nietolerancyjnych w odniesieniu do jednostki, jak i społeczności, z komentarzem zaproszonych do studia gości. Zapraszają Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk.

  Ruch proliferski, który się zrodził, pokazuje, udowadnia, argumentuje.  Pokazuje ludzi, którzy zdecydowali się na to, żeby nie odbierać życia dzieciom. Pokazuje tych ludzi też z perspektywy czasu, jakie są ich losy. To jest bardzo istotne.  Jestem ufny w to, że dobro zwycięża. Również to dobro bardzo cierpliwie pokazywane w dyskusji, która ma swój poziom.

Brak tolerancji dla słabego życia, to jedna z najważniejszych kwestii w cywilizacyjnej wojnie, która obecnie się toczy. W audycji  „Okno na cywilizację” dotykamy zagadnienia cywilizacji śmierci. Gościem jest ks. prof. Marian Machinek z Katedry Teologii Moralnej i Etyki UWM w Olsztynie, profesor nauk teologicznych, przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Moralistów.

Określenie cywilizacja śmierci Jana Pawła II dotyczy nie tyle zewnętrznych jakiś ram, tylko dotyczy głębokich korzeni  pewnych nurtów społecznych, pewnej mentalności, która nosi znamiona cywilizacji śmierci. Dotyczy myślenia, które ostatecznie zmierza do zniszczenia. Nie do promocji życia człowieka we wszystkich jego obszarach, ale do zniszczenia człowieka.

 

Posłuchaj audycji:

autor: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
III liga: przykre niespodzianki na koniec roku…

To nie było udane zakończenie roku dla warmińsko - mazurskich III-ligowców. Z pięciu drużyn, jeden - bardzo cenny punkt - zdobył tylko ostródzki Sokół. Sensacyjną porażkę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV